10 najpopularniejszych ofert pracy w Polsce

Polski rynek pracy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem Europejczyków z Europy Wschodniej. I nie bez powodu. Wielu Polaków uważa pensje w Polsce za bardzo niskie, dlatego spieszą się ze znalezieniem pracy w takich krajach jak Anglia, Niemcy czy Francja. Żeby gospodarka mogła się rozwijać, Polska potrzebuje pracowników z innych krajów. W efekcie powstają dość korzystne warunki dla pracowników migrujących. Rynek pracy się rozwija, pracodawcy zainteresowani pozyskiwaniem dobrych specjalistów oferują nie tylko wyższe wynagrodzenia, ale także inne korzystniejsze świadczenia i warunki. Ale żeby pracować w Polsce, każdy pracownik będzie musiał uzyskać pozwolenie na pracę lub polską wizę na pracę.

Po przeanalizowaniu rynku pracy i zapoznaniu się z warunkami uzyskania zezwolenia na pracę, a także ofertami firm kadrowych, możemy wyróżnić kilka głównych zawodów, na które w przyszłości w Polsce będzie szczególnie duże zapotrzebowanie:

  1. Zapotrzebowanie na magazynierów i logistyków w Polsce.

Zawód ten zajmuje czołowe miejsce wśród wszystkich wolnych miejsc pracy. W tym obszarze istnieje duże zapotrzebowanie na planistów załadunku i rozładunku oraz kierowników logistyki. Jest również wiele wakatów w następujących specjalnościach – kierownicy dostaw, kierownik transportu, kierownicy dystrybucji produktów.

  1. Popyt na pracowników fizycznych w Polsce.

W segmencie związanym z pracą fizyczną jest bardzo dużo wakatów. Są to wakaty związane z branżą przemysłową – spawacze, operatorzy maszyn, ślusarze, elektromechanicy, elektrycy, krawcy i wielu innych. W budownictwie powstanie zapotrzebowanie na następujące specjalności – montażystów, zbrojarzy, betoniarzy, tynkarzy i murarzy, wykończeniowców i specjalistów od maszyn ziemnych. Na budowach w Polsce pracuje już ogromna liczba ekip z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Poszukiwani będą także specjaliści z sektora rolniczego. W Polsce gospodarstwo jest bardzo rozwinięte, więc sektor ten zawsze przyciąga „pracowników”. Często na tym obszarze, przy pracy sezonowej w Polsce, praktykowana jest również praca bezwizowa.

Przemysł spożywczy ma również ogromne zapotrzebowanie na szefów kuchni, cukierników, piekarzy i innych specjalistów.

  1. Zapotrzebowanie na pracowników handlowych w Polsce.

Specjaliści ds. Sprzedaży z różnych branż cieszą się dużym zainteresowaniem na polskim rynku pracy. Są to przedstawiciele handlowi, agenci handlowi, sprzedawcy żywności, produktów medycznych i kosmetyków, sprzedawcy artykułów budowlanych i elektroniki, sprzedawcy polskich sieci supermarketów. Poszukiwani są również sprzedawcy usług bankowych, konsultingowych i giełdowych.

  1. Zapotrzebowanie na kierowców i ochroniarzy w Polsce.

W tych dwóch kategoriach na polskim rynku pracy jest bardzo dużo wakatów. W Polsce brakuje kierowców autobusów i ciężarówek. Należy zwrócić uwagę na to, że aby dostać pracę w tym sektorze, oprócz uzyskania zezwolenia na pracę w Polsce, trzeba również zdobyć licencję!

  1. Zapotrzebowanie na techników i magazynierów w Polsce.

Przedsiębiorstwa przemysłowe w Polsce potrzebują nie tylko pracowników, ale także wykwalifikowanych menadżerów – kierowników sklepów, technologów, specjalistów oraz chemików.

  1. Zapotrzebowanie na inżynierów w Polsce.

Jeden z najczęściej wybieranych zawodów na świecie. Wykwalifikowany inżynier w Polsce bez problemu znajdzie pracę za dobrą pensję. Szczególnie poszukiwani są specjaliści ze znajomością języka polskiego i doświadczeniem w budownictwie, elektrotechnice i mechanice.

  1. Specjaliści w dziedzinie technologii informatycznych.

Pracownicy w tej dziedzinie, a także inżynierowie, są poszukiwani we wszystkich rozwiniętych krajach gospodarczych. Polska nie jest wyjątkiem. Kompetentni specjaliści-twórcy programów komputerowych, aplikacji i oprogramowania mogą tu łatwo znaleźć dobrze płatną pracę.

Coraz więcej firm przenosi swoją pracę do Internetu, więc ochrona informacji i transakcji jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Rośnie również zapotrzebowanie na specjalistów ds. Handlu elektronicznego. Pojawia się coraz więcej sklepów internetowych.

  1. Ekonomiści i księgowi.

Dla poszukujących pracy w sektorze finansowym i gospodarczym pojawiają się również bardzo korzystne warunki. Ale musisz wiedzieć, że aby dostać pracę na stanowisku księgowego w polskiej firmie, wymagana jest znajomość języka polskiego oraz przepisów prawa, w szczególności ustawy o rachunkowości!

  1. Menedżerowie HR.

Ze względu na to, że w Polsce występuje zapotrzebowanie na siłę roboczą, wiele firm rekrutacyjnych jest zainteresowanych pozyskaniem specjalistów HR. W tym obszarze poszukiwane są następujące specjalności – menedżerowie HR, headhunterzy, kierwnicy, a także partnerzy biznesowi. Dużym plusem będzie wiedza specjalistyczna nie tylko z zakresu zarządzania personelem, ale także z zakresu prawa i szkolenia kadr.

  1. Przemysł usługowy.

W związku z dużym wzrostem liczby pracowników zagranicznych w Polsce wyłania się nowy kierunek, jakim są usługi dla cudzoziemców. Rośnie liczba wolnych miejsc pracy w następujących obszarach – fryzjerstwo, kosmetologia, masażyści i fizjoterapeuci.

 

Należy zaznaczyć, że najtrudniej w Polsce znaleźć pracę na stanowisku prawnika, lekarza, marketera i nauczyciela. Nauczyciele języków obcych są stale potrzebni. A dla wysoko wykwalifikowanych lekarzy polski rząd zamierza uprościć procedurę zatrudniania w związku z ostatnimi wydarzeniami i wybuchem pandemii.

Nasza firma nie zajmuje się zatrudnieniem i poszukiwaniem pracy dla klientów, ale zawsze będziemy gotowi pomóc w uzyskaniu polskiej wizy pracowniczej lub zezwolenia na pracę w Polsce. Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji na ten temat, zawsze możesz napisać do nas na adres office@progressholding.pl, a my podzielimy się z Tobą wszystkimi potrzebnymi informacjami.

10 najpopularniejszych ofert pracy w Polsce


×

Zamówić rozmowę