Eksport do Litwy, Łotwy i Estonii

Gospodarki krajów Litwy, Łotwy i Estonii są niezwykle podatne na wpływy przychodzące ze Unii Europejskiej, z uwagi na duże obroty handlowe z krajami UE. Pomimo, ze gospodarki tych krajów nie są duże to jednak stwarzają (wzrost importu i PKB) nowe możliwości dla eksporterów. Biorąc na przykład Polskę, jej eksport na Litwę, Łotwę oraz Estonię stale przewyższając już poziom 5,2 mld USD. Rynki te cieszą się stabilnością walutową z uwagi na wprowadzone Euro.

Kontakty biznesowe z Litwą, Estonią i Łotwą ułatwia fakt, że kontrahenci z tych krajów posługują się przynajmniej dwoma językami obcymi, najczęściej jest to rosyjski i angielski.

Wpływ na handel z tymi krajami mogą mieć również pewne uwarunkowania polityczno- prawne, które warto znać. Sporo z nich działa na korzyść prowadzenia udanego biznesu. Na przykład na Litwie i Estonii zakładanie spółki z o.o. odbywa się bez problemu drogą elektroniczną, biurokracja jest tu ograniczona do niezbędnego minimum. Co tyczy się samego handlu obowiązuje zakaz reklamy produktów tytoniowych, a alkohol oraz usługi finansowe są w kwestii reklamy ograniczone. Te same kwestie dotyczą Łotwy oraz Estonii, chociaż w przypadku tego drugiego rejestracja firmy przebiega jeszcze szybciej, gdyż jest to możliwe niemal tego samego dnia.

Dalsza część treści pod tym linkiem: Eksport do Litwy, Łotwy i Estonii×

Zamówić rozmowę