Franczyza – Twój biznes w Polsce

Franczyza od dawna uważana jest za jeden z najłatwiejszych sposobów na rozpoczęcie udanego biznesu od podstaw. Kupując franczyzę przedsiębiorca otrzymuje gotowy biznesplan oraz pełen pakiet instrukcji prowadzenia biznesu, a także prawo do pracy pod marką już wypromowaną. Ponadto jest to wygodne dla tych, którzy zdecydowali się zmienić miejsce zamieszkania i przenieść się do innego kraju.

Popularność franczyzy na całym świecie rośnie z każdym dniem i Polska nie jest tu wyjątkiem. Przedsiębiorcy w Polsce coraz częściej preferują sprawdzone modele biznesowe. Muszę powiedzieć, że tego typu działalność jest popularna nie tylko wśród lokalnych biznesmenów, ale także wśród obcokrajowców, którzy przeprowadzili się do Polski i chcą zainwestować swoje pieniądze w dynamicznie rozwijającą się polską gospodarkę.

W tej chwili działa już ponad tysiąc polskich i międzynarodowych firm oferujących franczyzy w Polsce.

 

Korzyści z franczyzy w Polsce.

– Sprawdzony model biznesowy

– Współpraca z marką znaną już na polskim rynku

– Pomoc i wsparcie firmy zarządzającej

– Minimalizacja ryzyka dla przedsiębiorców i kapitału

– Pozyskiwanie sprawdzonych partnerów, dostawców i kontrahentów

– Firma zarządzana przez cudzoziemców w Polsce ma takie same prawa jak polskie podmioty gospodarcze

– Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Polsce daje możliwość uzyskania w przyszłości zezwolenia na pobyt oraz zezwolenia na pobyt stały lub obywatelstwo

– Uzyskanie kredytów w polskich bankach o niskim oprocentowaniu po 1-2 latach prowadzenia działalności

 

Pomysły na biznes w Polsce.

Jedną z najpopularniejszych franczyz w Polsce są sklepy spożywcze. W tej branży działa obecnie ogromna liczba punktów sprzedaży. Do tych franczyz należy również sieć sklepów Żabka. To małe ekspresowe sklepy w pobliżu domu. Główną ideą takich sklepów jest wygoda w dokonywaniu codziennych zakupów.

Otwarcie Żabki w Polsce jest dość łatwe, najważniejsze jest, aby wybrać dobrą lokalizację i odpowiednią strategię, a centrum franczyzowe zajmie się marketingiem.

Kolejne na liście udanych franczyz to kawiarnie i restauracje z kuchnią lokalną. W Polsce jest wiele franczyzowych kawiarni. Franczyzy kawowe cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ kawę piją wszyscy i sporych ilościach.

Agencje nieruchomości zajmują również czołowe pozycje wśród franczyzobiorców w Polsce. Z reguły skierowane są do tych, którzy dopiero przyjechali i nie znają języka polskiego i wszystkich zawiłości rynku nieruchomości, ale potrzebują szybkiego doboru mieszkania.

Hotele i hostele to świetny pomysł na biznes w Polsce. Teraz do kraju przyjeżdża do pracy wiele osób rosyjskojęzycznych z Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Salony kosmetyczne i fryzjerskie to bardzo ciekawa nisza dla osób pragnących otworzyć biznes w Polsce. Wielu zwraca uwagę na raczej niski poziom polskich specjalistów i brak wykwalifikowanej kadry w tej dziedzinie.

Rozważmy bardziej szczegółowo warunki otwarcia kilku znanych franczyz w Polsce na konkretnych przykładach.

 

Franczyza Żabka

Warunki otwarcia tej franczyzy są bardzo atrakcyjne. Mają jeden z najniższych wkładów na rynku – ok. 5000 zł. Obejmuje prowizję za podłączenie do sieci (1000 zł), koszt zakupu kasy, opłatę za wydanie koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych oraz pokrycie kosztów zaopatrzenia sklepu w towary regionalne (warzywa, owoce i pieczywo), koszt koncesji zazwyczaj się zwraca po trzech miesiącach pracy. Cała reszta – wynajem lokali, opłacenie czynszu, wyposażenia i żywności, zapewnia sama sieć. Zapewniają również wsparcie marketingowe i informatyczne. Konieczne jest jedynie podpisanie umowy o współpracy.

O stanowisko franczyzobiorcy można ubiegać się na stronie www.zabka.pl w zakładce „Franczyza”. Tam na stronie można znaleźć bardziej szczegółowe warunki i dokumenty niezbędne do zawarcia umowy o współpracy.

 

Franczyza Bike Cafe

Bike Cafe to pierwsza sieć kawiarni rowerowych w Polsce. Cały sprzęt umieszczony jest na specjalnie przystosowanych rowerach. Te mobilne kawiarnie są bardzo wygodne dla dużych i ruchliwych miast ze względu na ich mobilność. Obecnie rowery Bike Cafe można spotkać na ulicach dwudziestu miast w Polsce.

Inwestycja – 40000 zł.

Współpraca obejmuje: wsparcie marketingowe i organizacyjne, szkolenia baristów, konserwację rowerów, instrukcję obsługi, receptury produktów i scenariusze sprzedaży, pełną gamę akcesoriów baristycznych.

W ramach zakupu Bike Cafe oferowany jest w pełni wyposażony, gotowy do jazdy rower, w skład którego wchodzi ekspres do kawy, konstrukcje drewniane, zasilacze rowerowe oraz plandeka zimowa.

Obecnie sieć liczy 70 jednostek – 2 własne i 68 franczyzowych. Szacuje się, że inwestycja zwróci się w ciągu 6 miesięcy.

 

Franczyza Telepizza

Telepizza jest liderem mobilnej dostawy pizzy w Polsce. Sieć Telepizza składa się z 30 własnych i 90 franczyzowych lokali, co czyni ją jedną z największych marek gastronomicznych i sprzedaje ponad 6 milionów pizz rocznie i posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie biznesowe.

Wymagania podstawowe – osoba fizyczna lub prawna osobiście zaangażowana w zarządzanie restauracją Telepizza (doświadczenie w gastronomii nie jest wymagane); własny lub wynajmowany lokal o powierzchni ok. 100-150 m 2 – w zależności od miasta i atrakcyjności lokalizacji; miasto – powyżej 40 000 mieszkańców, w uzasadnionych przypadkach może ich być mniej, podano listę miast i miejscowości o największym potencjale.

Wsparcie dla partnerów udzielane jest na wszystkich etapach związanych z pracą pizzerii – są to kwestie konstrukcyjno-techniczne, kwestie administracyjne, pomoc prawna, kampanie marketingowe i reklamowe.

Minimalna inwestycja dla tej franczyzy to 150 000 zł. Warunki dobierane są indywidualnie.

 

Ponad połowa franczyzodawców prowadzących działalność w Polsce twierdzi, że kwota inwestycji potrzebna do otwarcia własnej działalności i zakupu franczyzy pod ich marką nie przekracza 50 000 zł. Ponad połowa firm prowadzących sprzedaż franczyzową w Polsce nie pobiera opłaty ryczałtowej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zawsze możesz do nas napisać na adres office@progressholding.pl, a wszelkimi niezbędnymi informacjami podzielimy się z Tobą.

Progress Holding - biznes w Polsce
Franczyza – Twój biznes w Polsce
×

Zamówić rozmowę