Import z Chin

Jak bezpiecznie importować z Chin

Jak wiemy Chiny są dziś drugą gospodarką na świecie (wg. PKB).Biorąc natomiast pod uwagę parytet siły nabywczej, okazuje się, że są już numerem jeden pozostawiając w tyle USA. Chiński waluta, juan, należy do grupy pięciu, które tworzą rezerwę MFW. Na chwilę obecną wartość chińskich inwestycji w państwach zagranicznych przekroczyła wartość inwestycji tych krajów w Chinach.Kilka lat temu odnotowano pierwszy raz w historii sytuację w której chińskie inwestycje w Stanach Zjednoczonych były większe, niż te amerykańskie w Państwie Środka.

Region Azji Wschodniej z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia na rynku światowej ekonomii. W chwili obecnej pięć spośród dwudziestu największych gospodarek naszego globu to kraje Azji, z których sporo nie tak dawno należało do ubogich, czy mało rozwiniętych.W kontraście do krajów Azji udział USA i Unii Europejskiej w gospodarce światowej ma tendencję spadkową, przez co coraz głośniej mówi się o tym, że obecny wiek będzie czasem Azji z dominującą w tym rolą gospodarki Chin.

Dzięki obecnej sytuacji Chiny stają się bardzo dobrym źródłem możliwości biznesowych, a co za tym idzie, importu towarów i to niemal z każdej branży. O czym jednak zawsze należy pamiętać to fakt, że Chiny są krajem bardzo odmiennym kulturowo od krajów zachodu. Nieznajomość tamtejszych realiów, dotyczących importu lub eksportu,  może skutecznie uniemożliwić firmie swobodne i owocne działanie na tamtejszym rynku. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych zagadnień o których należy pamiętać podczas importu z Chin, aby był bezpieczny i owocny.

Dalsza część treści pod tym linkiem: Import z Chin×

Zamówić rozmowę