Jak znaleźć klientów za granicą

Ze względu na wszechobecność Internetu prowadzenie działalności skoncentrowanej na lokalnych klientach nie jest już głównym celem otwierania działalności. Teraz bardziej opłaca się otworzyć firmę z przedstawicielstwem w globalnej sieci, a następnie szukać klientów i partnerów biznesowych na całym świecie. Nowoczesne usługi dostawcze pozwalają na rozsądne ceny na dostarczanie towarów na całym świecie. Jak znaleźć zagranicznego klienta? W naszym artykule przedstawimy główne sposoby znajdowania klientów za granicą.

Ze względu na wszechobecność Internetu prowadzenie działalności skoncentrowanej na lokalnych klientach nie jest już głównym celem otwierania działalności. Teraz bardziej opłaca się otworzyć firmę z przedstawicielstwem w globalnej sieci, a następnie szukać klientów i partnerów biznesowych na całym świecie. Nowoczesne usługi dostawcze pozwalają na rozsądne ceny na dostarczanie towarów na całym świecie. Jak znaleźć zagranicznego klienta? W naszym artykule przedstawimy główne sposoby znajdowania klientów za granicą.

Główne etapy i kryteria wyszukiwania klientów za granicą

Jak znaleźć kupca za granicą? Przede wszystkim konieczne jest określenie orientacji twojego biznesu i tych aspektów, które są ukierunkowane na działalność eksportową.

Wybór rynku sprzedaży

Nawet duże firmy wybierają główne kierunki prowadzenia działalności za granicą. Niektóre towary są lepiej sprzedawane w jednym kraju, a inne w innym. Dlatego musisz dokładnie przeanalizować swoją firmę i rynek docelowy – w jakim stopniu Twoje produkty spełniają wymagania. Jak znaleźć kupca za granicą? W tym celu przede wszystkim należy określić zapotrzebowanie różnych odbiorców klientów.

W celu uzyskania szczegółowych statystyk rynkowych zaleca się korzystanie z różnych zasobów internetowych – na przykład Urzędu Statystycznego UE, Bazy danych o handlu towarami Organizacji Narodów Zjednoczonych, FITA i innych międzynarodowych źródeł referencyjnych w różnych krajach świata.

Jeśli twój produkt jest nowy na rynku i może nie być interesujący dla zwykłych kupujących – w tym przypadku świetnym pomysłem byłoby skontaktowanie się z różnymi instytutami badawczymi, które mogą być zainteresowane twoim rozwojem. Po zawarciu umowy partnerskiej z organizacją badawczą masz wszystkie szanse na osiągnięcie komercyjnego poziomu – takie organizacje często utrzymują kontakt ze średnimi i dużymi firmami, aby wprowadzić nowe obszary handlu i produkcji, dzięki czemu mogą przynieść Ci odpowiednich klientów i partnerów z rynku krajowego krajów i z innych krajów świata. Aby nie zastanawiać się, jak znaleźć klienta za granicą, wystarczy odpowiednio zaprezentować swój produkt tym organizacjom, które mogą następnie pośredniczyć w promowaniu swoich produktów i usług na rynku międzynarodowym.

Oznaczenie CA.

Strategia wejścia na światowy rynek może być zupełnie inna, w zależności od grupy docelowej. Na przykład deweloperom aplikacji łatwiej jest wejść na rynek zagraniczny, bezpośrednio prezentując swoją pracę z firmami i klientami biznesowymi, podczas gdy niewielkiemu warsztatowi dla majsterkowiczów łatwiej skupić się na narzędziach do promocji wyszukiwarek w Internecie, gdzie jest więcej zwykłych klientów.

Jak znaleźć zagranicznych klientów dla właścicieli średnich i dużych firm? Tutaj przychodzą na pomoc przetargi w UE. Nawet jeśli twoje pierwsze dzialania pozostaną niezauważone, masz duże szanse na zdobycie dużych klientów, którzy w przyszłości mogą przynieść kilka umów dystrybucyjnych lub partnerskich.

Wyszukiwanie informacji w Internecie

Jak znaleźć klienta za granicą za pomocą Internetu? Istnieje szeroki wybór – w Internecie istnieją dziesiątki platform, z których najpopularniejszymi są: Linkedln, Xing, Viadeo, Switchboard Yellow Pages, Kompass, Europages. Te międzynarodowe bazy danych zawierają informacje o tysiącach firm na całym świecie, więc powinieneś szukać klientów biznesowych do dalszej współpracy.

Poszerzenie obszarów wyszukiwania klientów

Jak znaleźć klientów za granicą? Przede wszystkim należy zrozumieć, że błędem jest podkreślanie jednego kierunku poszukiwania partnerów. Konieczne jest maksymalne poszerzenie zakresu wyszukiwania partnerów, korzystanie z osobistych połączeń, Internetu i innych metod przyciągania klientów.

Zakup bazy danych potencjalnych klientów do późniejszego użytku lub dystrybucji jest bardzo popularny, ale w rzeczywistości okazuje się, że z takich baz tylko kilka procent klientów faktycznie zgadza się na zakup lub omówienie szczegółów zawarcia umowy partnerskiej. Na rynku zagranicznym sytuacja jest taka sama – nawet jeśli masz najświeższą bazę kontaktów w swoich rękach, tak czy inaczej, tylko niewielka część tej listy przyniesie Ci sprzedaż lub kontrakt w przyszłości.

Spróbuj wykorzystać wszystkie możliwe kanały promocji i wyszukiwania, w tym przypadku nawet przy minimalnym zwrocie, dzięki czemu zyskasz znacznie więcej klientów lub partnerów biznesowych niż w przypadku korzystania z jednej metody wyszukiwania.

Wnioski i zalecenia

Podsumowując, ponownie rozważamy główne metody znajdowania klientów za granicą:

Wybór rynku. Bardzo ważne jest, aby z góry przemyśleć, gdzie i jak będziesz szukać partnerów do dalszych działań komercyjnych. Biznes za granicą jest bardzo szerokim pojęciem, konieczne jest jak najdokładniejsze zidentyfikowanie krajów, w których zamierzasz prowadzić działalność.

Określenie odbiorców docelowych – każdy produkt lub usługa ma własnych nabywców, ale aby uzyskać maksymalny zysk, konieczne jest przedstawienie produktu jak największej liczbie potencjalnie zainteresowanych kupujących.

Zmaksymalizuj swoje dane kontaktowe w Internecie, zwiększ swoją obecność w sieciach społecznościowych, szukaj klientów i partnerów biznesowych na popularnych platformach wyszukiwania dla kandydatów, w tym Linkedln, Viadeo, Xing i wielu innych.

Zasięg wśród odbiorców. Konieczne jest aktywne przeprowadzanie wyszukiwania w kilku kierunkach naraz, wtedy uzyskasz najbardziej namacalny rezultat. Rozdzielaj obowiązki kierowników sprzedaży w różnych kierunkach – na przykład jeden departament może dzwonić do klienta w pozyskanych bazach kontaktów, inny – do dystrybucji w Internecie i nawiązywać połączenia biznesowe za pośrednictwem sieci społecznościowych, trzeci – do wyszukiwania ofert dla firmy.
Sszczegóły na https://4biz2.biz/pl/article/view/54/jak-znalezc-klientow-za-granica×

Zamówić rozmowę