Jak sprawdzić ukraińskiego kontrahenta

Jak sprawdzić czy firma istnieje na Ukrainie

Na spotkaniach z klientami, często zadawane jest pytanie o bezpieczeństwo handlu z partnerami Ukraińskimi. Sprowadza się to do problemu jak sprawdzić czy firma istnieje na Ukrainie, jak sprawdzić wypłacalność klienta z Ukrainy. Istotnie, wśród części firm panuje przekonanie, że nie ma jak rzetelnie sprawdzić wiarygodność ukraińskiego klienta. Jak zweryfikować ukraińską firmę szybko i prosto? Jednakże weryfikacja partnera gospodarczego na Ukrainie jest możliwa we własnym zakresie, choćby na podstawie ogólnie dostępnych danych. O tym piszemy niżej. Po pierwsze sami możecie poczynić pierwsze kroki aby sprawdzić czy firma istnieje na Ukrainie. Po drugie dokładniejsza weryfikacja wiarygodności ukraińskiego klienta jednak musi zostać zlecona specjalistom.

Poznaj jak sprawdzić wiarygodność ukraińskiego klienta, jak sprawdzić wypłacalność klienta – napisz do nas i dowiedz się więcej.

Szybki raport o firmie – cena 400 zł! Zamów!

Szybki raport zawiera następujące dane:

Nazwa, adres, strona internetowa, dane rejestracyjne, właściciele, dyrektor generalny, zobowiązania podatkowe, czy firma jest płatnikiem VAT, dane rejestru spraw sądowych oraz opinię.

Dla raportu pełnego zakres i cena ustalane są indywidualnie.

Na początek kilka ogólnych uwag, jak sprawdzić ukraińskiego kontrahenta i czego należy się wystrzegać w kontaktach biznesowych

  • niedbały stosunek do dokumentacji;
  • podpisanie umowy z firmą z bardzo krótka historią;
  • podpisanie umowy przez osobę nieuprawnioną;
  • umowa nie zawiera uzgodnień.
HOW TO CHECK POLISH AND UKRAINIAN CUSTOMERS

Oto proste instrukcje jak sprawdzić czy firma istnieje na Ukrainie:

  1. Odpowiednikiem KRS na Ukrainie jest rejestr handlowy ukraińskich spółek pod nazwa Rejestr Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy , niestety tylko po ukraińsku, usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch. Rejestr firm jest bezpłatny i zawiera następujące dane: pełną nazwę, adres, nr rejestracyjny, PKD, osobę reprezentująca firmę i jej adres, kapitał. Możliwe jest zamówienie pełniejszego płatnego wyciągu. Dlatego też w celu identyfikacji podmiotu konieczne jest wpisanie jego numeru identyfikacyjnego, tzw. kod ЄДРПОУ.
  2. Weryfikacja NIP na Ukrainie odbywa się tak samo. Ponadto istnieją jeszcze inne dostępne metody wyszukania NIP ukraińskiej firmy tzn. poprzez rejestr ukraińskich firm typu: irc.gov.ua –istnieje wersja angielska, sfs.gov.ua – ukraiński urząd skarbowy posiada wersję angielską. Informacje z powyższych źródeł odpowiedzą na pytanie jak sprawdzić czy firma istnieje na Ukrainie lub weryfikacji NIP na Ukrainie.
  3. Pomoże także wyszukiwarka firm z Ukrainy. Ponieważ wiele informacji znajdziecie na tych stronach; komercyjne wyszukiwarki firm ukraińskich; Kompass, youcontrol, meta.ua. Poza specjalistycznymi wyszukiwarkami firm, celowe jest skorzystanie z innych wyszukiwarek ukraińskich: I.ua, Ukr.net, Meta.ua. Poshukach.com, Shukalka.com.ua, a-counter.com. Holms, adamant.ua, com.ua, bigmir.net, gigatrade.com.ua, yahoo.com.ua, yandex.ua. Dodatkowo w wyszukiwarkach firm ukraińskich możecie potwierdzić informacje o istnieniu firmy a czasem dokonać weryfikacji NIP ukraińskiego.

Jednakże w/w informacje nie dadzą odpowiedzi jak sprawdzić wypłacalność klienta z Ukrainy. Dlatego też niezbędna jest kontakt z kontrahentami klienta i uzyskanie danych o zaległościach płatniczych.

Przede wszystkim nasza firma szybko może zweryfikować zadłużenie kontrahenta z Ukrainy w urzędzie skarbowym i prowadzone sprawy sądowe. Dokonaj weryfikacji nip firmy na Ukrainie, sprawdzić wypłacalność klienta – napisz do nas i dowiedz się więcej.

Nasza oferta weryfikacji ukraińskiej firmy obejmuje:

Raport uproszczony ukraińskiej firmy: pełna nazwa firmy, adres, telefon, NIP, data rejestracji, upoważniona osoba do składania oświadczeń za firmę i jej adres, udziałowiec, kapitał, zobowiązania, wobec urzędu skarbowego, PKD, szacunkowa ilość pracowników, czy jest płatnikiem VAT.

Raport pełny ukraińskiej firmy: dane jak z raportu uproszczonego ukraińskie firmy oraz, kontrahenci, opnie kontrahentów, sprawy sadowe.

Jednak w praktyce oficjalne dane nie zawsze się pokrywają z rzeczywistością.Wynika to m.in. z faktu, że firmy czasami mają „specjalne stosunki” z władzami (np lokalnymi). Do tego możemy dodać fakt, brak niezależnej roli systemu sądowniczego.

Nawiązując kontakt z partnerami biznesowymi powinniśmy posiadać maksymalną możliwą ilość informacji. Zmniejsza to ryzyko, windykacji wierzytelności, a także ogranicza możliwość zawierania kontraktu z nierzetelnymi partnerami.

Inne rozdziały
baner-doradztwo-1
Eksport na Ukrainę
SPRAWDŹ
baner-doradztwo-1
Pozyskanie klientów
SPRAWDŹ
×

Zamówić rozmowę