Nowości rynkowe za wrzesień i październik 2018

Premiera portalu 4biz2.biz
13 września 2018 roku, w Kijowie, miała miejsce oficjalna premiera naszego portalu marketplace e-commerce 4biz2.biz. Portal ma wszystkie funkcjonalności i zapraszamy do rejestracji na stronie i wspólnego działania na rzecz Państwa firm i działalności. Poza stroną główną można nas jeszcze znaleźć w mediach społecznościowych
E-Urząd Skarbowy
Minister finansów, Teresa Czerwińska, w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbyło się 4 września, oświadczyła, że za 4-5 lat w Polsce powstanie e-urząd skarbowy. Ma być to duże przedsięwzięcie, które sprawi, że kwestia podatków będzie dla nas bardziej przyjazna. Usprawniona zostanie komunikacja oraz praca Krajowej Administracji Skarbowej. Ma to również usprawnić wykrywanie ewentualnych oszustw podatkowych oraz błędów.
Podatek od linków w internecie
W wyniku przyjętej 12 września dyrektywny o prawach autorskich, zwanej inaczej ACTA2, zezwala się wydawcom, twórcom danego materiału, lub jego fragmentów, który jest udostępniany na innych stronach niż docelowa, pobierać tzw. podatek od linków. Przy czym niektóre fragmenty, zgodnie z dyrektywą, mają być dostępne nieodpłatnie.
Facebook przestaje być źródłem informacji odnośnie rekrutacji do pracy
Od października 2018 niedozwolonym jest gromadzenie przez pracodawców informacji zamieszczanych przez kandydatów do pracy w mediach społecznościowych – informuje Urząd Ochrony Danych Osobowych. UODO nie dopuszcza też w świetle przepisów RODO takich działań ze strony firm jak zbieranie danych o kandydacie do pracy w miejscu jego poprzedniego zatrudnienia czy potwierdzanie w wyższej uczelni prawdziwości dyplomu przedstawionego przez rekrutowaną osobę.

Więcej wiadomości czytajcie w załączonym raporcie×

Zamówić rozmowę