Operator filmów online CDA.pl. chce pozyskać 5,5 mln zł

Znany w Polsce dostawca filmów na żądanie CDA.pl chce zadebiutować na rynku NewConnect oferując 1 mln akcji po 5,5 zł szt. Zapisy na akcje potrwają do 5 grudnia 2017 roku.
CDA.pl jest najpopularniejszym niezależnym od dużych firm serwisem rozrywkowym w Polsce oferującym VOD (video on demand) w modelu subskrypcyjnym. CDA.pl zarabia na abonamentach i na reklamach

W 2017 r CDA.pl zrzesza ponad 7 mln unikalnych użytkowników. Serwis jest skoncentrowany na rozrywkowych materiałach wizualnych (filmy, gry, grafiki). Według danych Gemius TRAFFIC, w całym 2016 roku portal CDA.pl był średnio co miesiąc odwiedzany przez 7,48 mln użytkowników.
Strategia rozwoju CwMedia ma służyć zwiększeniu liczby subskrypcji w segmencie CDA Premium. Spółka chce rozwijać się w czterech obszarach:
– VOD – pozyskiwanie licencji od dystrybutorów filmowych i intensyfikacja rozwoju w segmencie CDA Premium,
– smartTV – opracowanie responsywnej aplikacji na różnego rodzaju telewizory z segmentu smartTV,
– mobile – rozwijanie aplikacji mobilnej celem zwiększenia monetyzacji w kanale mobilnym,
– rozszerzenie funkcjonalności portalu – wprowadzenie funkcji zarządzania i parametryzowania kont użytkowników, umożliwiające profilowanie treści.
Wyniki finansowe

Po przekształceniu w spółkę akcyjną, spółka płaci podatek od osób prawnych, a zysk netto w I połowie 2017 roku wyniósł 1,87 mln zł.
Jak pokazuje powyższy wykres spółka od 2014 do 2016 roku zwiększyła przychody z 4,2 mln zł do 9,8 mln zł, a więc o 133%. W I półroczu 2017 roku przychody wyniosły 8 mln zł, a więc były bliskie tym osiągniętym w całym 2016 roku. Wyraźnie widać również zmianę w strukturze przychodów. W I półroczu bieżącego roku ponad 76% osiągniętych przychodów wygenerowała sprzedaż subskrypcji/abonamentów
Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na:
wydatki związane z marketingiem – około 4 mln zł,
• koszty wynagrodzeń programistów – 0,66 mln zł,
• pozostałe wydatki związane z rozwojem portalu – 0,79 mln zł.
W założeniu CDa pozyskane pieniądze mają sprzyjać pozyskaniu i otwieraniu nowych kont klientów.×

Zamówić rozmowę