Otwarcie sklepu internetowego w Polsce

Otwarcie sklepu internetowego w Polsce

Jak otworzyć sklep internetowy?

Z powodu koronawirusa i pandemii w naszym życiu zaszło wiele zmian. Zmiany te objęły niemal wszystkie sfery życia, w tym branżę handlową. Według badania przeprowadzonego przez agencję marketingową ASM Sales Force, średni czek za zakupy online był o 12% wyższy niż średni czek dla supermarketów offline. Sugeruje to, że sprzedaż internetowa rozwija się w Polsce coraz szybciej i podbija rynek. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak otworzyć swój sklep internetowy w Polsce, niezależnie od posiadanego obywatelstwa. Zastanówmy się szczegółowo nad procesem otwierania, co należy najpierw obliczyć, jakie trudności możesz napotkać podczas otwierania sklepu. A my odpowiemy na najczęściej zadawane pytania przyszłych przedsiębiorców.

Kto może otworzyć sklep internetowy?

Wszystkie osoby, które mają dostęp do przedsiębiorczości lub posiadają firmę w Polsce, mogą otworzyć handel online w Polsce. W tym przypadku konieczne jest jedynie skupienie się na formie organizacji biznesowej, ponieważ. nie wszystkie formularze są dostępne dla cudzoziemców. Na przykład adres IP jest dostępny tylko dla osób o określonym statusie. W takim przypadku najbardziej logiczne jest użycie standardowej wersji Spółki z o.o.. W tym artykule pominiemy etapy rejestracji, o założeniu firmy możesz dowiedzieć się klikając na link: https://progressholding.pl/zakladanie-firm-w-polsce/

Przygotowanie do otwarcia

Aby otworzyć sklep internetowy, należy dokładnie przemyśleć dalsze działania, w szczególności dotyczy to:

 • Linii produkcyjnej. Do linii produktowej najlepiej wybrać produkty, które są najczęściej używane w życiu codziennym – produkty pielęgnacyjne, odzież, żywność, artykuły dla domu i wypoczynku, produkty dla dzieci, produkty dla zwierząt.
 • Sposób prezentacji wybranego produktu – jak go wdrożysz, czy będzie to Twoja strona internetowa, marketplace czy tablica ogłoszeń
 • Cechy świadczenia usługi – czy zostanie wysłana z magazynu Twojej firmy, czy z magazynu producenta (dropshipping)
 • Grupa docelowa. Określ trafność produktów na wybranym rynku.

Mówiąc najprościej, aby otworzyć sklep internetowy, musisz sporządzić dobry biznesplan, dokonać prognozy rozwoju i przewidzieć możliwe zagrożenia.

Promocja sklepu internetowego

Otwarcie sklepu internetowego w Polsce dzisiaj nie jest najtrudniejsze, trudniej będzie wejść na rynek, świadczyć usługi na żądanie i przyciągnąć klienta. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 • Stwórz własną stronę internetową lub pełnoprawną aplikację dla sieci społecznościowych, ponieważ. kupujący z dużym zaufaniem odnoszą się do sklepów, które mają własną stronę internetową
 • Korzystaj z portali społecznościowych, uruchamiając ukierunkowaną reklamę w serwisach internetowych popularnych wśród mieszkańców Polski.

FAQ

Jaka jest lista zgłoszeń i terminy składania dokumentacji sprawozdawczej (do organów podatkowych i innych)?

Więcej na ten temat można dowiedzieć się pod nagłówkiem „SPORZADZANIE ROCZNYCH SPRAWOZDAN FINANSOWYCH” pod linkiem: https://progressholding.pl/uslugi-ksiegowe/sporzadzanie-rocznych-sprawozdan-finansowych/

 • Jak będzie wyglądał proces sprzedaży za gotówkę, odbioru z biura i sprzedaży towaru w sklepie internetowym? Kasa fiskalna, sprawozdawczość itp. Jak również: Płatność gotówką przy odbiorze towaru przesyłką kurierską, a następnie przelewem otrzymanych pieniędzy na nasze konto bieżące.Proces pracy z usługą płatniczą PayU (fakturowanie, drukowanie czeku, wysyłanie czeku wraz z towarem)

Jeżeli klient jest osobą fizyczną i kupuje produkt w Twoim sklepie/biurze za gotówkę, wówczas firma wraz z produktem musi dostarczyć klientowi paragon fiskalny wydrukowany na kasie fiskalnej. W tym celu firma musi z góry zarejestruj kasę fiskalną w urzędzie skarbowym. Ta sprzedaż pojawi się następnie w miesięcznym raporcie kasowym. Następnie miesięczny raport należy złożyć do działu księgowości. Jeżeli sprzedaż odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej, to w takim przypadku kurier odbiera towar od firmy wraz z gotowym paragonem, a następnie przekazuje go kupującemu. Pieniądze otrzymane przez kuriera i firmę kurierską przelewane są na podstawie umowy na rachunek bankowy Państwa firmy. Przesyłka kurierska musi dostarczyć Państwa firmie rejestr do przelewu środków do dalszej weryfikacji. Dział księgowości wyświetla i przeprowadza takie operacje jak przelew środków z kasy na rachunek bankowy.

 • Jak wygląda proces sprzedaży przelewem bankowym do osoby prawnej?

Jeżeli sprzedaż będzie dokonywana na Twojej stronie: po złożeniu przez klienta zamówienia, strona przekieruje go do bankowości w celu dokonania płatności, po skompletowaniu i potwierdzeniu zamówienia klient otrzyma potwierdzenie wpłaty za zamówienie. W celu weryfikacji klienta – przed opłaceniem zamówienia na Twojej stronie internetowej powinna znajdować się sekcja z ankietą i danymi osoby prawnej dokonującej zakupu, którą osoba prawna wypełnia, aby w razie potrzeby otrzymać później przygotowaną fakturę. Ważne, aby formularz zgłoszeniowy zawierał pełną nazwę firmy, adres oraz numer NIP.

 • Jak będzie wyglądał proces opłacenia zakupu przez osobę fizyczną na nasze konto bankowe? (fakturowanie, przelew na rachunek rozliczeniowy finansów w banku)

Z osobą fizyczną proces wygląda podobnie, tylko zamiast faktury otrzyma paragon/rachunek. W kwestionariuszu osoby fizycznej należy wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania.

 • Jakie są główne formy dokumentów księgowych?

Głównymi dokumentami rozliczeniowymi są faktury, wyciągi bankowe, formularze rozliczeniowe z firmy kurierskiej (przed podpisaniem umowy należy omówić w jaki sposób i kiedy firma kurierska przekaże Państwu pieniądze w celu zapłaty od klientów, otrzymaną kwotę należy szczegółowo wskazać w formularz rozliczenia i nazwa konkretnego klienta), raporty z kasy.

 • Jak zatrudnić pracownika z innego kraju?

Aby zatrudnić obywatela z innego kraju, powinien on najpierw uzyskać pozwolenie na pracę. Więcej szczegółów pod linkiem: https://progressholding.pl/zezwolenie-na-prace/

 • Podatki związane z zatrudnieniem

Oprocentowanie podatków wyszczególnione są w tabeli „Wynagrodzenie, naliczanie składek oraz świadczenia pracownicze” – https://progressholding.pl/kadry-i-place/, wynagrodzenie oraz wysokość naliczonych od niej podatków można obliczyć za pomocą kalkulatora klikając w link w Internecie

 • Wypłata wynagrodzeń (warunki, częstotliwość)

W praktyce biznesowej pensje dla pracowników wypłacane są jednorazowo przed końcem miesiąca, jednak można dodać do statutu firmy inne zasady.

 • Jeśli na konta osobiste założycieli w Polsce można przelać pieniądze w euro, to czy trzeba będzie jakoś potwierdzić pochodzenie pieniędzy? A jeśli chcemy wykorzystać te pieniądze jako pożyczkę dla naszej firmy? Jak wygląda proces przelewu na konto firmy, jakie prowizje i jakie obowiązują zasady zwrotu tych środków?

Przelewy powyżej 15 tys. EUR podlegają kontroli organów nadzorczych, do tego konieczne jest przedstawienie potwierdzenia kwot przelewów, jeśli bank o to poprosi. Jest taka możliwość. Pożyczka od osób trzecich będzie opodatkowana 2% podatkiem, od założycieli w ogóle nie jest opodatkowana.

 • Jakie są zasady korzystania i pracy z kapitałem autoryzowanym?

Kapitał zakładowy spółki może być wykorzystany na wszystkie potrzeby i działania spółki, nie ma ograniczeń.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji napisz do nas office@progressholding.pl

×

Zamówić rozmowę