Pozyskiwanie kontrahentów, pozyskanie nabywców

Działalność firmy opiera się na sprzedaży. Bez sprzedaży nie będzie dochodu,a bez dochodu zysku.

Pozyskiwanie klientów to jedno z najpoważniejszych i najważniejszych zadań dla każdego właściciela lub zarządzającego firmą. Wchodząc na nowe rynki, nowi klienci powinni zapoznać się ze wszystkimi zaletami waszego produktu lub usługi- jej atrakcyjność, przewagi na rynku, konkurencyjną cenę, wysokiej jakości produkt lub usługę, a także istotną korzyść z jej nabycia. Istnieją pewne sprawdzone modele, aby pozyskać klientów.

Sprawdź jak pozyskać kontrahentów – zadzwoń do nas i spytaj, chętnie pomożemy

Dobrze przygotowana prezentacja towarów lub usług jest praktycznie pierwszym krokiem kontaktu z klientem. Dlatego prezentacje często są emocjonalne, nasycone dużą ilością zdjęć i przedstawione graficznie w bardzo atrakcyjny sposób. Wszystko po to aby na dłużej zatrzymać uwagę klienta i sprawić wrażenie profesjonalizmu. Jest toteż  pierwszy moment styczności z nim, zatem należy pamiętać o zrobieniu odpowiedniego wrażenia, tak, aby oferta na długo pozostała w pamięci.

Atrakcyjna prezentacja, która w przystępny sposób ukazuje zalety i zastosowanie produktu to także świetny sposób na sprawienie, żeby klient, który już interesuje się naszą działalnością, został z nami na dłużej i nawiązał dłuższą współpracę z firmą.

Oczywiście prezentacja jest przez nas wykonywana w języku kontrahenta. Korzystając z usług naszej firmy nie musisz dodatkowo martwić się szukaniem i zatrudnianiem osoby, która przetłumaczy materiały firmy na język potencjalnego odbiorcy. Pozwala nam to oszczędzić czas, który możemy następnie przeznaczyć na inne działania związane z firmą i produktem. Jest to jedna z właściwych odpowiedzi na pytanie, jak pozyskać nowych klientów biznesowych.

Masz pytania odnośnie prezentacji? Napisz do nas.

Nasza firma gotowa jest zaoferować pomoc w przygotowaniu prezentacji sprzedażowej Twojego produktu lub usługi. Towarzyszy temu pomoc w wysyłaniu powiadomień e-mail z ofertami. Rozsyłamy je do wszystkich waszych klientów. Pomagamy w przygotowaniu oferty, w której zostanie określona specyfika i walory waszego produktu. W końcu od tego będzie zależeć wynik sprzedaży. Prezentacja swoich towarów i usług jest praktycznie pierwszym krokiem w budowaniu relacji z klientem.

Skontaktuj się z nami już dziś i porozmawiaj o prezentacji swoich towarów i usług.

Otwierając nową firmę lub promując nowy produkt nie obejdziemy się bez reklamy w mediach oraz w internecie. W dzisiejszych czasach nie można bez tego pracować. Pomożemy Wam zaplanować kampanię reklamową zorientowaną „na klienta”, podkreślając przydatne i ciekawe informacje skierowane do konkretnej grupy docelowej. Jasny i oczywisty przekaz wzbudzi zainteresowanie klientów.

Tworząc reklamę pamiętajmy przeze wszystkim o stworzeniu persony, która pomoże nam określić, kim tak naprawdę jest nasz odbiorca i potencjalny klient. Tworząc personę, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań – kim jest nasz klient, czym się zajmuje zawodowo, ile ma lat, jakiej jest płci, jaki jest jego status ekonomiczny i wykształcenie, czego od nas potrzebuje? Bardzo ważne jest też, aby określić, czy naszym odbiorcą będzie pojedyncza osoba, czy może cała firma. Jest to ważne, ponieważ ma to znaczący wpływ na proces decyzyjny. W przypadku jednej osoby jest o szybszy, natomiast jeśli o zakupie produktu decyduje zarząd firmy, to trwa to dłużej i jest inaczej uwarunkowane.

Oprócz strony internetowej ważna jest także, aby strona dostępna była w języku klienta oraz obecność działalności w social media. W ten sposób łatwiej możemy pozyskać nowego klienta za granicą. Żyjemy w czasach, w których Facebook i inne portale często są pierwszym miejscem naszego kontaktu z klientem, dlatego ważne jest, abyśmy byli na tych kanałach obecni. Dają nam one przede wszystkim możliwość stworzenia skutecznej reklamy, która dotrze do potencjalnych klientów. Dobrze zaprojektowana reklama w social mediach z odpowiednio dobraną grupą docelową może skutecznie zwiększyć zainteresowanie naszym produktem i pomoże pozyskać nowych klientów biznesowych. . Możemy tam także w kreatywny sposób zaprezentować nasz produkt czy usługę, podzielić się materiałami, które przedstawiają pracę naszej działalności, efekty użytkowania produktu lub recenzje osób zadowolonych z usługi. To jest także doskonałe miejsce na pokazanie, że w naszej firmie też pracują ludzie, którzy dzielą się swoją pasją, zainteresowaniami i chcą jak najlepiej dla klienta.

Pamiętacie powiedzenie dotyczące Internetu i biznesu? Jeśli nie jesteś obecny w wirtualnym świecie, to w prawdziwym świecie prawie nie istniejesz. Większość firm poszukuje dostawców i klientów za pośrednictwem własnie Internetu. Twoja strona www umożliwia przyciągnięcie klientów docelowych poszukujących produktów i usług w internecie w Twojej branży. Ważne jest również pozycjonowanie strony. Dobrze wykonane pozycjonowanie sprawia, że jest widoczna dla wyszukiwarek. Kiedy jesteśmy wyraźnie widoczni w internecie, to owocuje to obecnością w świadomości odbiorców, którzy mogą się stać naszymi klientami.

Twoja strona www – jest obowiązkowym elementem wizerunku firmy. Na podstawie Twojej strony www będzie można wyrobić sobie opinię na temat Twojej firmy. Pomożemy Ci w stworzeniu strony internetowej dla Twojej firmy i wypełnieniem jej treścią (musi ona zawierać wszystkie niezbędne informacje o waszym biznesie, takie jak kontakt oraz krótka informacja kim jesteśmy i czym się zajmujemy- to podstawa), zwracając szczególną uwagę na informacje zwrotne. Formularz informacji zwrotnej jest przydatną funkcją, która pomaga w kontakcie z potencjalnymi klientami w „czasie rzeczywistym”, aby uzyskać niezbędne informacje na temat produktu i innych warunków. 

 W tym kontekście trafnie stwierdził Bill Gates ,,Wasz najbardziej niezadowolony klient jest największym źródłem informacji.,,

Progress Holding zdobywa nowych klientów, identyfikuje ich zapotrzebowania, rozsyła oferty i organizuje spotkania.

Należy zauważyć, że dla pomyślnego rozwoju biznesu wymagane jest  użycie narzędzi do promowania produktów. Jednym z popularnych narzędzi są targi / wystawy, które pozwalają zebrać w jednym miejscu maksymalną liczbę potencjalnych klientów. Uczestnicząc w wystawach i targach, należy odpowiednio siebie i swój produkt zaprezentować. Uznawane targi to idealne miejsce do nawiązywania kontaktów biznesowych. Można poznać przyszłych klientów bezpośrednio w nieformalnej atmosferze. Zaprzyjaźnić się z nimi, uzyskać zamówienie i kontakty. Progress Holding gotowy jest wspomóc Państwa firmę we  właściwym przedstawieniu produktu, przygotowaniu jego prezentacji oraz pozyskaniu klientów na tego typu wydarzeniach biznesowych.

Masz jakieś uwagi ?

Napisz do nas !

współpracuj z nami.

  Współpracuj z nami

  Nasz zespół posiada doświadczenie wieloletniej pracy w kilku krajach

  Europy Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej

  Wybierz opcję z listy poniżej:

  ×

  Zamówić rozmowę