Praca ZUS oraz innych urzędów w marcu

W związku z sytuacją związaną z pandemią koronowirusa, w okresie od 16 do 27 marca 2020 placówki ZUS nadal funkcjonować będą w sposób niezakłócony, zwłaszcza obsługa klientów w Centrum Obsługi Telefonicznej. Do dyspozycji jest ogólnopolska linia telefoniczna pod numerem 22 560 16 00. Dostępna jest w dni robocze w godz. 7-18.

Urząd zachęca  również do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług drogą elektroniczną. Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu – przez internet – za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej.

Urzędy skarbowe oraz urzędy gminy pracują w godzinach 8.00 – 15.00/18.00, 7.00-17.00. Czynne są linie telefoniczne i odpowiedzi na maile. W większości urzędów liczba ewentualnych interesantów jest bardzo ograniczona lub są one dla nich zamknięte, mimo trwania w nich pracy – o tym trzeba pamiętać. Dlatego też wymagane jest załatwianie wszelkich formalności za pomocą internetu lub drogą telefoniczną.

Praca ZUS oraz innych urządów w marcu


×

Zamówić rozmowę