Rejestracja PUE ZUS 2023

Od 1 stycznia 2023 roku każdy płatnik składek ZUS ma obowiązek posiadać konto PUE ZUS. Umożliwi ono załatwianie spraw w ZUS elektronicznie przez internet . Obecnie obowiązek posiadania profilu na PUE ZUS mają płatnicy rozliczający składki za więcej niż pięć osób. Po zmianach obowiązek ten będą mieli wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od ilości osób, za jakie odprowadzają składki, nawet Ci którzy płacą składki tylko za siebie.

Konto można założyć osobiście lub upoważnić kogoś do dostępu do roli płatnika na PUE ZUS. Jeżeli płatnik składek samodzielnie nie założył profilu na PUE ZUS, ale udzielił pełnomocnictwa do swojej roli płatnika księgowemu lub pracownikowi biura rachunkowego, to znaczy, że płatnik już posiada swój profil.

Aby założyć profil na PUE ZUS trzeba wejść na stronę www.zus.pl. Rejestracji można dokonać za pomocą udostępnionych metod z portalu login.gov.pl (profil zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczna), za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, za pomocą bankowości elektronicznej banku, który świadczy taką usługę wspólnie z ZUS (lista banków na www.zus.pl) lub za pomocą formularza rejestracji dostępnego na stronie.×

Zamówić rozmowę