Reprezentowanie zleceniodawcy przed organami publicznoprawnymi

Czy biuro rachunkowe może mieć pełnomocnictwo do reprezentowania spółki przed Urzędem Skarbowym?

Reprezentowanie zleceniodawcy przed organami publicznoprawnymi

Zgodnie z prawem o ordynacji podatkowej, funkcje pełnomocnika może pełnić osoba fizyczna. Zatem może to być księgowy lub księgowa, która prowadzi biuro rachunkowe. Osoba pełniąca rolę pełnomocnika nie musi posiadać szczególnych uprawnień natomiast podkreślamy, że nie można udzielić pełnomocnictwa wybranej organizacji lub firmie (np. firmie specjalizującej się w księgowości) lecz trzeba pełnomocnictwo ukierunkować na konkretną osobę fizyczną. Pełnomocnictwo może być zgłoszone ustnie do protokołu lub może być sporządzone w formie pisemnej.

W związku z czym osoba, która prowadzi swoje biuro rachunkowe może pełnoprawnie pełnić rolę pełnomocnika. Przywileje i możliwości jakie się wiążą z udzieleniem pełnomocnictwa to między innymi prawo do sporządzania i podpisywania deklaracji podatkowych. W efekcie, w razie wystąpienia ewentualnego postępowania Urzędu Skarbowego lub niektórych innych organizacji publicznoprawnych, pełnomocnik może reprezentować swojego zleceniodawcę. Warto odnotować, że w takim przypadku pełnomocnik powinien dołączyć do akt sprawy oryginał pełnomocnictwa lub poświadczony odpis pełnomocnictwa.

Nasze biuro rachunkowe oferuje profesjonalne reprezentowanie przedsiębiorstwa przed organami publicznoprawnymi.

Reprezentowanie zleceniodawcy przed organami publicznoprawnymi

Reprezentowanie Zleceniodawcy przed organami publicznoprawnymi staramy się obsługiwać w sposób kompleksowy. Dlatego dodatkowo oferujemy kompleksowe rozliczenia z US, ZUS, GUS oraz innymi instytucjami publicznoprawnymi. Sporządzamy sprawozdania finansowe, prowadzimy ewidencje podatkowe, dokonujemy bieżących i rocznych rozliczeń (PIT, CIT, VAT) oraz służymy szeroko pojętym wsparciem i doradztwem.

Dzięki takiej usłudze zyskujecie Państwo nie tylko cenny czas, ale przede wszystkim pewność, że kontakty z organami publicznymi będą wykonywane w należyty sposób. Nasze wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie.  Przez lata zdobyliśmy zaufanie klientów, którzy cenią sobie naszą merytoryczną, lecz przystępnie podaną wiedzę oraz kompleksowe podejście do usług rachunkowo-księgowych.

×

Zamówić rozmowę