Zakładanie firm za granicą

Dlaczego firmy i osoby decydują się na zakładanie spółek za granicą i jakie ryzyko niesie to ze sobą? Jak wygląda zakładanie spółki za granicą?
Jest kilka powodów dla których zakładana jest spółka za granica: zdobycie nowego rynku, niższe podatki, ograniczenie ryzyka.
Progress Holding posiada ponad 17 letnie doświadczenie w zakładaniu spółek za granicą. Skorzystaj z bezpłatnej porady napisz office@progressholding.pl

Zakładanie spółki za granicą

Często powodem założenia spółki zagranicznej jest także chęć skorzystania z korzystniejszych przepisów podatkowych lub gospodarczy, które obowiązują w danym kraju i na których jako przedsiębiorca możemy znacznie skorzystać. W związku z tym musimy wybrać najbardziej odpowiednią formę prawną naszej działalności, która pozwoli nam na osiągnięcie maksymalnych zysków z działań prowadzonych za granicą. Wybór ten uwzględnia także cele biznesowe, które chcemy osiągnąć w nowym miejscu działalności. Tylko wtedy zakładanie spółek będzie miało sens.

Zaletą jest także rozszerzenie działalności na nowe rynki. Popularnym miejscem na takie działania są Czechy, Niemcy, Ukraina czy Wielka Brytania. Wraz z powstaniem spółki zyskujemy dostęp do nowych krajów, klientów i możliwości. Pamiętajmy jednak o tym, że wkraczając na nowy teren należy przeprowadzić jego dokładną analizę, ponieważ niesie to ze sobą ryzyko. Musimy wiedzieć, z jakiego rodzaju klientem mamy do czynienia, rozpoznać jego potrzeby, a przede wszystkim, czy nasz produkt jest na tym rynku w ogóle potrzebny. Możemy w ten sposób uzyskać dostęp do nowych surowców, co pozwoli nam na rozwój działalności. Nie bez znaczenia jest także dostęp do pracowników, których możemy zatrudnić za niższe pieniądze niż na terenie kraju, w którym żyjemy. Możemy także za granicą znaleźć lepszych specjalistów, wykwalifikowanych z niedostępnych dla nas wcześniej dziedzinach.

Привлечение капитала, привлечение партнёра

Jakie zazwyczaj dokumenty są wymagane:

  • KYC ostatecznego właściciela – paszport , potwierdzenie posiadania wystarczających środków finansowych
  • Główne dane do statutu.

Czasami wymagane jest:

  • rejestracja właściciela jako nierezydenta we właściwych organach skarbowych
  • wypis z rejestru karnego

Koszty – w zależności od kraju koszty założenia spółki kształtują się następująco, podajemy szereg państw:

 

Kraj Kosztu usługi w EUR
Cypr 1900
Rosja Od 400
Litwa 700-2000
Estonia 700-2000
Polska Od 500
Łotwa 1000-2500
Czechy 2500
Ukraina Od 450
Słowacja 2700-3000

Należy zwrócić uwagę na możliwość założenia rachunku bankowego. W niektórych krajach np. Estonii bez realnego biura i pracowników nie jest możliwe otwarcie rachunku bankowego.

Działamy na terenie całego kraju

Prowadzimy obsługę po polsku, rosyjsku i angielsku

Bezpłatnie skonsultujemy Twoje pomysły

Inne rozdziały
baner-doradztwo-1
Zakładanie firm w Polsce dla cudzoziemców
SPRAWDŹ
baner-doradztwo-1
Cennik usług księgowych
SPRAWDŹ
×

Zamówić rozmowę